Scout Frisbee Cup & Partie Pinčlů 2013

I letos jsme vyrazili na turnaj ve frisbee. Podruhé za sebou se hlavní část konala za HK ve vesničce Vysoká nad Labem. V pátek večer jsme přijeli, rozbalili spaní a šli jsme se podívat po okolí a házet s diskem. Ubytovaní jsme byli v místní sokolovně s hospodou, která jela byla funkční. Do noci se hrálo na kytaru a pro mnohé, včetně mě, byl problém usnout, ještě že mladí a Jenda nemají problémy s usínáním.

Ráno jsme vstávali okolo sedmé hodiny a pospíchali na snídani, abychom tam byli mezi prvními a mohli jsme se v klidu a dostatečně najíst. Po snídani jsme se šli trochu rozběhat rozházet a hned na plac. Hráli jsme první utkání proti jedinému účastníkovi, který se zúčastnil všech deseti ročníků, proti skautské Banzai. Na obou týmech bylo vidět, že je to první zápas, protože nepřesností byla opravdu spousta. Zápas jsme vyhráli 6:4. Po zápase jsme si vyjasnili taktiku, vysvětlili co budeme hrát, jak budeme bránit a pokračovali jsme dalším zápasem s nováčkem s velmi sympatickými hráči z Havlíčkova Brodu. Zápas to byl nesmírně vyrovnaný, oproti Banzai hrál BUFáci (to není urážka, to je jejich zkratka týmu…) organizovaně, dařilo se jim si docela přihrávat, ale nešli jim poslední, rozhodující přihrávky. My jsme oproti prvnímu zápasu zmobilizovali obranu, zlepšili jsme útok (no hráli jsme lajnu…) a začali skórovat. Bohužel pro BUF to byl až moc krutý výsledek 0:6. Nicméně to byl jeden z mála zápasů, kde jsme si opravdu zahráli dobře. Další zápas jsme hráli proti Farmers. Těžko říct, jestli si Farmers náhodou nezpletli kategorii. Přišlo mi, že ikdyž tam měli pár lidí, kteří to údajně hráli poprvé, tak tam byli i opravdoví mistři umění házení dlouhých po i proti větru. Mj. taky zbytečně hrotili pravidla, čímž jsme se nechali zbytečně vytočit a myslím si, že nám to uškodilo po zbytek turnaje. Tenhle zápas jsme krutě nezvládli a s budoucími vítězi jsme prohráli vysoko 9:2. Poslední zápas dne nás čekal s Chlupatými žabičkami ze Slatiňan. No, žabičky to už nebyli, přes rok vyrostli a stali se z nich docela normální žáby. Oproti Farmers to byl klidný, vyrovnaný zápas, kde rozhodovali opravdu jenom maličkosti, hlavně koncovka, protože Žábičkám spadlo několik disků až v zóně. Jejich šéf nám během zápasu vysvětlil pár pravidel ohledně odhazování od postraní lajny, tak jak to dělali vždycky na předchozích turnajích, když jsme proti nim hráli. Po dlouhých a vyčerpávajících bodech jsme zápas vyhráli 3:2.

Mezi 2. a 3. zápasem jsme hráli také Klání Mirka Dušína - malý trojboj ve volejbale, malé kopané a v šachu. Jako soupeř se nám postavil tým Z Ústavu (PP ve frisbee). Volejbal jsme těsně prohráli 16:14 . hrálo se na jeden set bez ztrát, v malé kopané jsme jsme taky prohráli o gól 2:1, ale v šachu Rys zabodoval a s přispěním Dlouhána porazil celou polovičku týmu a nás tak posunul do dalšího kola. V něm nás čekal v neděli další soupeř z PP, pražská Střelka. Tu jsme sice porazili jednoznačně ve volejbale, ve fotbale na penalty, ale v šachu nás, i přes menší počet figur, porazili. KMD se nakonec z časových důvodů nedohrálo.

Sobotní večer byl volnější, měla být velká party, nicméně se to moc nezadařilo, tak jsme dali kofolu - ano Žalymáda vyhrála kofolový závod - sice nebyl vyhlášený, ale víc než mi jich nikdo nedal… Slavilo se 10 let SFC přeci jenom málokterý turnaj, či cokoliv jiného vydrží 10let, doufám, že to ještě dalších 10 let vydrží.

V neděli ráno jsme měli klid. Hráli jsme až od 12 hod., tak jsme si ráno zabalili, zahráli si KMD a sledovali a připravovali se na naše soupeře. Na lajnu jsme se postavili proti Hradeckému týmu mediků Mezi bloky. Zápas to byl trochu vyhecovaný, nicméně pěkný, nicméně jsme si v něm nejspíš zazdili Spirita, když jsme proti nim nastavili naši nejsilnější sestavu. Ale za stavu, kdy jsme prohrávali o 3 body tak jsem nás potřeboval nastartovat, trochu se to povedlo, nicméně jsme zápas a v tu chvíli i boj o celkové 2. místo prohráli. Po solidním výkonu jsme prohráli 8:5. Před posledním zápasem nás opustil Rys, který jel do Pardubic dříve. Na poslední zápas jsme nastoupili proti ryze skautskému, mladému, alespoň co se týče vzniku, družstvu Tojefuk z Dobrušky. Byl to asi nejvyrovnanější zápas, nicméně tím, že jsme měli stále ještě spoustu hráčů, jsme si mohli dovolit takový luxus, že i když nás opustil ze zdravotních důvodů na začátku zápasu Kanec, jsme mohli střídat 2 vyrovnané sedmičky hráčů najednou. Jen škoda, že jsme na tohle přišli až na konci turnaje. Ke konci se začli rozehrávat i další hráči - Dáňa, Martin… Poslední zápas jsme vyhráli 5:3. Následovalo skupinové foto, foto s družstvem Tojefuk a nakonec rozhodování, komu udělíme Spirit. Rozhodovali jsme se mezi BUF a Tojefuk. Nakonec jsme náš hlas dali týmu, který nakonec vyhrál cenu Spirit of the Game, týmu Tojefuk.

Po vyhlášení výsledků jsme se všichni rozjeli domů, vstříc novým zážitkům. S konstatováním, že jsme skončili na krásném třetím místě se skóre 27:26 a novým světlemodrým diskem Discraft se s vámi loučím a někdy a někde neshledanou.

výsledky: http://www.frisbee.cz/online-vysledky.html?tournament=50&team_id=30

další fotky a článek budou snad časem na http://www.frisbee.cz


Bobřík